Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

 dniu 23 grudnia 2018 r. o godz. 15.43 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie, do przysiółku...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

10 lat służby w OSP Konieczkowa

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez...

Konieczkowa: Plama oleju

Konieczkowa: Plama oleju

W dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie przez SK KP PSP w Strzyżowie do plamy...

Mistrzostwa sportowo-pożarnicze Powiatu Strzyżów 2005

W dniu 4 września 2005 roku na stadionie sportowym w Strzyżowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek z powiatu Strzyżów. Do walki o tytuł Mistrz Powiatu Strzyżów 2005 przystąpiło w grupie najstarszej A1 dziesięć najlepszych drużyn z terenów gmin należących do powiatu:

1. OSP Pstrągowa Dolna
2. OSP Glinik Dolny
3. OSP Strzyżów
4. OSP Połomia
5. OSP Czudec
6. OSP Konieczkowa
7. OSP Godowa Dolna
8. OSP Szufnarowa
9. OSP Gogołów
10. OSP Wiśniowa

W grupie A2 wzięło udział 6 drużyn:

1. OSP Niebylec
2. OSP Czudec
3. OSP Wyżne
4. OSP Kobyle
5. OSP Tułkowice
6. OSP Kalembina

W grupie C (kobieca):

1. OSP Jawornik Niebylecki
2. OSP Kalembina

Nasza jednostka wystąpienie w zawodach powiatowych wywalczyła sobie już dwa lata temu zdobywając ten zaszczytny tytuł „Mistrz Powiatu Strzyzów 2003” oraz zdobywając pierwsze miejsce na zawodach gminnych w Niebylcu w roku 2004 oraz w roku 2005.

Pogoda na czas zawodów była bardzo dobra, rozpoczęcie zawodów nastąpiło od wprowadzenia drużyn na płytę boiska, przywitania zaproszonych gości oraz wywieszenie flagi państwowej i odegraniu Hymnu Narodowego.

Zaczęło się, pierwsze jednostki przygotowują się do dyscypliny o nazwie "sztafeta", każdy zawodnik ustawia się na swoim stanowisku. Sędzia wykonał strzał i ruszyli… walcząc o każdą sekundę, każda drużyna chciała wypaść jak najlepiej. Najlepszy czas w sztafecie uzyskała drużyna OSP Konieczkowa! Uzyskując czas 61,4 sekundy. Tuż za nami znalazły się jednostki z Czudca i Godowej Dolnej (po 62,4) oraz Wiśniowa (62,7).

Po startach w sztafecie nadszedł czas na ćwiczenie bojowe. Tym razem ryk motopomp przyprawiał kibiców o dreszcze, a zawodnikom dodawał werwy do walki o jak najlepszy czas. Najlepsze Jednostki uzyskały w tym ćwiczeniu czasy: OSP Połomia (45,2), OSP Pstrągowa Dolna (47,2) oraz OSP Gogołów (49,9), jednak faworytem w tej konkurencji znów była OSP Konieczkowa, która jest rekordzistą w ćwiczeniu bojowym (czas 42 sekundy). Po wykonaniu zadania uzyskaliśmy czas 43,3 sekundy. Sędzia uznał że zadanie wykonaliśmy prawidłowo i tym samym obroniliśmy tytuł Mistrz Powiatu Strzyżów, który wywalczyliśmy dwa lata temu.

Nie ukrywamy, że wyniki jakie osiągamy na zawodach szczebla gminnego, powiatowego czy wojewódzkiego są chlubą naszej Jednostki, gminy czy też powiatu.

Dzięki tak dobremu przygotowaniu, możemy nieść pomoc potrzebującym na dobrym poziomie. Na zakończenie zawodów zostały wręczone puchary oraz dyplomy. W grupie A1 zdobyliśmy 3 puchary, za pierwsze miejsce w sztafecie, za pierwsze miejsce w ćwiczeniu bojowym oraz za zdobyte pierwsze miejsce w łącznej klasyfikacji. Za uzyskane wyniki otrzymaliśmy prądownicę uniwersalną Turbomatic.

 

Wyniki zawodów grupa A:
Nazwa Jednostki czas ćwiczenia
strata
OSP Konieczkowa
104,7
0
OSP Pstrągowa Dolna
111,6
6,9
OSP Wiśniowa
111,9
7,2
OSP Połomia
113,5
8,8
OSP Strzyżów
114
9,3
OSP Gogołów 114,2 9,5
OSP Godowa Dolna 115,3 10,6
OSP Czudec 117,7 13
OSP Glinik Dolny 133,7 29
OSP Szufnarowa 138,7 34

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 31.12.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu