Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

 dniu 23 grudnia 2018 r. o godz. 15.43 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie, do przysiółku...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

10 lat służby w OSP Konieczkowa

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez...

Konieczkowa: Plama oleju

Konieczkowa: Plama oleju

W dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie przez SK KP PSP w Strzyżowie do plamy...

Gminne zawody sportowo-pożarnicze Połomia 2009

 

W dniu 12 lipca 2009 roku odbyły się zawody sportowo pożarnicze na szczeblu gminnym (Niebylec) w miejscowości Połomia. Jak co roku, pogoda była po stronie strażaków, ciepło a nawet gorąco, bezchmurne niebo i delikatny wiatr - warunki prawie że doskonałe do zmagań strażaków - drużyn OSP z gminy Niebylec by kolejny raz reprezentować swoje jednostki, walcząc o czołowe miejsca w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Zawody rozpoczęły się od przemarszu drużyn startujących, przedmowie zaproszonych gości oraz losowaniu poszczególnych miejsc startowych.

Zaraz po rozlosowaniu miejsc w grupie A1 (seniorzy) już było wiadome, że rywalizacja w tej kategorii będzie na samym początku zawodów - OSP Połomia 1 miejsce startowe, OSP Niebylec drugie oraz OSP Konieczkowa 3.

W naszej gminie - te 3 drużyny na przemian zajmowały czołowe miejsca od 1 do 3 na przemian z przewagą OSP Konieczkowa (pierwsze miejsca w powiecie 2007, 2005, 2003r).

Sztafeta drużyn konkurencyjnych nie była rewelacją, bo OSP Niebylec wykonał ją w czasie 64s + 5pkt karnych oraz OSP Połomia 63s. Druhowie z naszej jednostki przebiegli tor bez problemów osiągając czas 61s.

 

Po startach grup A1 wystartowały grupy A2, C, MDP chłopców i dziewcząt.

Nasza reprezentacja w A2 wykonała sztafetę w 63 sekundy, zaraz za nami uplasowały się jednostki z OSP Blizianka (65s) oraz OSP Lutcza (67).
Następnie odbyła się sztafeta w grupie C dziewcząt, pierwsze miejsce OSP Połomia (70s), OSP Niebylec (71s) oraz OSP Konieczkowa 70s + 5 pkt za przekroczenie strefy zmian. Gdyby nie potknięcie na ostatniej strefie zmian spokojnie nasze druhny osiągnęłyby czas 66 - 67 sekund w sztafecie.

Kolejno po tych drużynach wystartowały MDP dziewcząt i chłopców. I tak w grupie chłopców MDP najlepszy czas osiągnęła MDP z Połomi(62s), później OSP Niebylec(63s) i OSP Konieczkowa(66s). W grupie MDP dziewcząt najszybciej sztafete pokonały druhny z MDP Konieczkowa (77s) później OSP Lutcza (78s) i OSP Baryczka (80 + 10 pkt karnych).

Po startach w sztafecie nadszedł czas na część zawodów bardziej widowiskową i "mokrą" gdyż ćwiczenie bojowe w grupie A1, A2 i C wykonywane było z użyciem wody, natomiast dla drużyn MDP na sucho ze względów bezpieczeństwa.


Start w bojówce jako pierwsza wykonała OSP Połomia - czas 40 sekund, później OSP Niebylec - 44 sekundy oraz nasza reprezentacja OSP Konieczkowa 38 sekund + 5 pkt karnych za brak komendy na rozdzielaczu. Niestety ten mały błąd pozbawił nas pierwszego miejsca, które naszym niefartem przypadło OSP Połomia.

Starty w A2 (chłopcy od 16-18 lat) pierwsze miejsce przypadło OSP Konieczkowa, drugie OSP Gwoźnica Górna i OSP Blizianka 3.
Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajełaby OSP Połomia, ale drużyna A2 startowała na zbyt krótkich wężach, węże miały długość 19,10cm a zgodnie z regulaminem powinny mieć 20 m +- 0,5 metra. To samo powinno dotyczyć A1 z OSP Połomia, bo i ta sekcja startowała na tym samym zestawie węży, lecz komisja sędziowska nie sprawdziła im węży... (defakto rok temu A1 z OSP Połomia miała bardzo krótkie węże drugiej roty... co widać na filmiku bardzo dobrze).

Nadszedł czas na drużyny C, pierwsze miejsce OSP Połomia, drugie OSP Niebylec i 3 OSP Konieczkowa - gdyby nie te 5 pkt karnych i błąd na sztafecie nasze druhny zdobyłyby 1 miejsce.

w grupach MDP chłopców i dziewcząt, pierwsze miejsce OSP Konieczkowa i w grupie dziewcząt również pierwsze OSP Konieczkowa.

Po skończeniu wszystkich startów rozpoczął się protest... OSP Połomia nie miała honoru przyjęcia dyskwalifikacji dobrze wiedząc że oszukiwali innych startując na nieregulaminowym sprzęcie (napewno nie tylko A2 ale i A1...), to mieli jeszcze pretensje do wszystkich o to, że niby było wszystko dobrze - a jednak nie było... Każda drużyna startująca w zawodach dowiedziała się o nieuczciwej rywalizacji, że zawodnicy z Połomi nie potrafią uczciwie wygrywać zawodów i żadna z drużyn nie zjawiła się na zbiórce kończącej gminne zawody OSP w Połomi.

Fakt faktem, każda jednostka wystawia drużyny, w skład której wchodzą ludzie, którzy mają ambicje, którzy ćwiczą na regulaminowym sprzęcie i startują na takim samym. Druhowie z OSP Połomia tej ambicji nie mieli na tych zawodach, chcieli wygrać na niewiedzy innych, oszukując nie tylko drużyny startujące w tegorocznych gminnych zawodach to także kibiców, którzy za bardzo regulaminu nie znają i myśleli że wszystko u nich było dobrze - lecz nie było...

Należy pamiętać o pewnych zasadach fair play:

Fair play (z ang. czysta gra) – norma wartości w sporcie. Jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikłych z błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki.


Wyniki nieoficjalne zawodów grupa A:
Nazwa jednostki Ćw. bojowe sztafeta suma
OSP Połomia 40s 63s 103s
OSP Konieczkowa 38s + 5 61s 104s
OSP Niebylec 44s 64s + 5 113s
OSP Gwoźnica Górna 52s + 5 67s 124s
OSP Lutcza 60s + 5 69s 134s
OSP Baryczka 58s + 10 68s 136s
OSP Jawornik Niebylecki 66s + 20 67s 153s
OSP Gwoźnica Dolna dyksw. 71s dyskw.


Wyniki nieoficjalne zawodów grupa A2:
Nazwa jednostki Ćw. bojowe sztafeta suma
OSP Konieczkowa 59s 63s 122s
OSP Gwoźnica Górna 55s 69s 124s
OSP Blizianka 59s 65s 124s
OSP Baryczka 64s + 5 66s + 13 148s
OSP Jawornik Niebylecki 75s + 15 73s + 13 176s
OSP Lutcza 103s + 15 67s 185s
OSP Połomia 45s 64s + 5 dyskw.


Wyniki nieoficjalne MDP dziewczyny:
Nazwa jednostki Ćw. bojowe sztafeta suma
OSP Konieczkowa 34s + 5 77s 116s
OSP Lutcza 43s + 5 78s 126s
OSP Baryczka 33s + 10 80s + 10 133s


Wyniki nieoficjalne MDP chłopcy:
Nazwa jednostki Ćw. bojowe sztafeta suma
OSP Konieczkowa 27s 66s 93s
OSP Połomia 29s + 5 62s 96s
OSP Niebylec 32s + 5 63s 100s
OSP Jawornik Niebylecki 30s + 5 67s 102s


Wyniki nieoficjalne C - dziewczyny pow. 18:
Nazwa jednostki Ćw. bojowe sztafeta suma
OSP Połomia 54s 70s 124s
OSP Niebylec 55s 71s 126s
OSP Konieczkowa 52s 70s + 5 127s

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   Klipy wideo: (proszę kliknąć na start aby oglądnąć)
OSP Konieczkowa - bojówka:
                                      

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 31.12.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu